zoofirma.ru

Koolitused 

Kalender 

« June 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

  Florist-dekoraator

Õppekeavarühm: Aiandus

Koolituse algus: mai
Kursuse maht: 180 tundi (80 tundi teoreetilist ja 100 tundi praktilist õpet)
Maksumus: 2470 eurot
Toimumise koht: Pärnu mnt. 125, Tallinn
Õppekeel: vene
Koostamise alus:
Registreerimine kursusele

Kutse kirjeldus
Floristika on tarbekunsti liik, mis tegeleb floristikatöödega – erinevatest taimmaterjalidest nagu lilled, lehed, rohud, marjad, viljad jne, elus-, kuiv- või konserveeritud kimpude, kompositsioonide, pannoode ja kollaažide loomisega. Euroopas on käesoleval ajal olemas kolm lillede seadmise suunda –dekoratiivne, vegetatiivne ja formaal-lineaarne.
Õppe eesmärk:
Käesoleva õppe põhieesmärk on oskuste ja teadmiste kujundamine, mis on vajalikud floristi ja florist-dekoraatorina töötamiseks eri suundades.

Õppekava

1. Sissejuhatus. Lillede seadmine, floristika kunst, lillede kujundamine, nende erinevus.
2. Floristika. Stiil. Mood. Traditsioonid. Abstraktne stiil. Kaasaegne stiil. Klassikaline stiil.
3. Taimmaterjali valik. Nõuded lillede, roheluse ja täiendava taimmaterjali ostuks. Säilitamistingimused. Temperatuurne, niiskus- ja valgusrežiim.
4. Kimbud. Koostamise alused. Kimbu iseloomustus. Kimbu loomine  (lillede paigutus, spiraali kujundamine). Lehtedest ümbris. Akvapak (vett sisaldab kimbupakend). Valmistamise viis. Riide kasutamine. Tehniliste ja dekoratiivsete kaunistustehnikate kasutamine (vaht, litrid, tehislumi, liblikad, lepatriinud, tilgad).
5. Kimbu hooldamise tööriistad ja lisatarvikud. Kompositsioone koostamine floristikaoaasises (vahelillede kinnitamise reeglid ja meetodid).
6. Vaasis taimede elu pikendamise võimalused. Anumate töötlemine, taimede keemilised ja füüsikalised stimuleerimise meetodid.
7. Värviratas. Värvide keel. Loomulikud värvikombinatsioonid ja värvide sümboolika. Värvide psühholoogiline mõju inimesele. Füüsilised assotsiatsioonid. Värvide sümboolika (kollane - elu, valgus; punane - elu, armastus, kirg). Lilledest seade koostamise reeglid lähtudes assotsiatiivsest värvitajust (dominant - soojad toonid). Lillede värvimine (kontrastne, harmooniline).
8. Kujunduse elemendid ja põhimõtted. Lillede ja varrete kuju (lineaarsed, ümmargused, mitmevarrega). Matt ja sametine tekstuur. Värv: selle kasutamine. Värv ja ruum. Valgustuse roll.
9. Pulmafloristika. Värvigamma. Taimmaterjali valimine. Kimbu suurus, stiil.
10. Arvestus. Kimbu koostamine.

Õpiväljundid
Oskab Teab

•t

•t

Lisateave

Koolitaja kompetentsi tagava kvalifikatsiooni või õpi- või töökogemuse kirjeldus: Tatjana Otsabrik (5 aastat töökogemust floristika valdkonnas)
Õpingute alustamise tingimused:
Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid: Kursuste lõpetamise tingimuseks on loengutes osalemine vähemalt 75% ulatuses ning praktilise eksami sooritamine positiivsele hindele (vähemalt 60% õigete vastuste esitamine). Pärast kursuse lõpetamist väljastatakse tunnistus kursuse läbimise ja erialaste teadmiste omandamise kohta.
Õppebaasi kirjeldus: Õppimise teoreetilise ja praktilise õpe osa toimuvad auditooriumis aadressil Sauna 6, Tallinn. Õpperuum on soe ja valge. Varustus: lauad ja toolid, õpetaja laud ja tool, seinatahvel, diaprojektor. Õppematerjale ja õppevahendeid väljastab kursuse läbiviija. On võimalus organiseerida kohvi/teepause, kasutada riidenagi, tualettruume. Praktiline osa toimub praktikaruumises, mis on sisustatud kaasaegsete vahenditega. Õppevahendid: .....